Vážení zákazníci, při výběru zboží vždy sledujte předpokládanou dobu dodání jednotlivých produktů. V případě, že potřebujete zboží rychleji, neváhejte nás kontaktovat, vždy se Vám pokusíme v rámci našich možností vyjít vstříc.

Materiály

PRATELNÝ PAPÍR

Pratelný papír (leather-paper, snappap) patří do řady inovativních materiálů, které se kromě krásného designu a překvapivých vlastností pyšní také ekologickým ohledem. Vyrábí se totiž z udržitelných a recyklovatelných materiálů: papírových vláken a přírodního latexu(podrobnosti si ale výrobci rádi nechávají pro sebe).

Na omak je pratelný papír hladký a překvapivě pevný. Zároveň je ale také lehoučký jako ....no jako papír. Není sice nepromokavý, ale je voděodolný v tom smyslu, že se vody nebojí a není pro něj žádný problém zmoknout nebo strávit dvě hodinky v pračce. Kontakt s vodou ho změkčí, učiní tvárnějším a dodá mu pomuchlaný "kožený" vzhled. Pevnost a základní vlastnosti ale zůstávají zachovány po mnoho vyprání.

Ačkoliv se mu občas říká leather paper, je to přeci jen více papír než kůže. Tak odolný jako kůže není. Potřebuje trochu ohleduplnější zacházení...zejm. co do zátěže - není vhodný k nošení dvacetikilových nákupů ani k nacpávání k prasknutí. Bežné pochůzky s menšími náklady ale zvládá s přehledem, Doporučované max. zatížení výrobků z pratelného papíru je cca 4 kg.

Skvělý je na obaly na knihy a sešity, na pouzdra, penály, peněženky, ale elegantně poslouží i na menší tašky,kabelky a batohy. Dá se na něj kreslit a malovat, dá se barvit, potisknout, šít, děrovat i lepit. Je to velmi kreativní materiál, který nabízí spoustu možností nám výrobcům, ale i Vám. Pokud chcete, můžete si své výrobky sami dotvořit a vyrobit tak naprosté a velmi osobní originály....

ÚDRŽBA

Už z názvu materiálu je zřejmé, že výrobky z něj se dají bez problémů prát. Prát doporučuji v ruce nebo v automatické pračce na šetrný program na 30 stupňů. Pratelný papír nesnese aviváž. Ideální je pro něj běžný prací prášek či jádrové mýdlo.Když Vám výrobek zmokne, chová s obdobně, jako látka, tedy zase bez obtíží uschne. Jen sušení v sušičce, na topení či jiném přímém zdroji tepla mu nesvědčí. Nejlepší je ho nechat vyschnout za pokojové teploty.