Vážení zákazníci, při výběru zboží vždy sledujte předpokládanou dobu dodání jednotlivých produktů. V případě, že potřebujete zboží rychleji, neváhejte nás kontaktovat, vždy se Vám pokusíme v rámci našich možností vyjít vstříc.

Piñatex

 Piñatex

 

   Piñatex je další z řady alternativních materiálů na našem trhu. Je to materiál velmi žádaný, moderní a oblíbený i mezi známými značkami, který svými vlastnostmi a možnostmi využití připomíná kůži.

 

    

    

 

 Jedná se o netkanou textilii vyrobenou z listových vláken ananasů, tedy ze zbytkového materiálu, na povrchu s tenkou vrstvou z přírodního polyuretanu, Tento polyuretan neobsahuje těkavé sloučeniny a je v souladu s nařízeními REACH. Materiál je stoprocentně veganský (schválený PETA) a barvený pigmenty s certifikací GOTS. Jedná se tedy o materiál celkově šetrný k životnímu prostředí s trvale udržitelnými výrobními procesy. Základem pro jeho výrobu jsou vlákna ananasových listů, která vznikají jako zbytkový produkt při pěstování ananasů zejm. na Filipínách a jsou výrazným zdrojem příjmů pro místní obyvatele. Sociální rozměr je jedním z hlavních důrazů firmy Ananas Anam a její zakladatelky Dr. Carmen Hijosa, stejně tak i důraz na co nejkratší přepravní řetězec.Konečná úprava a distribuce materiálu probíhá ve Španělsku a v Itálii, odkud už materiál putuje přímo do naší dílny.

 

    

    

 

PÉČE A ČIŠTĚNÍ

  1. Produkt důkladně a účinně očistěte hadříkem namočeným v teplé mýdlové vodě. Pokud je váš produkt silně znečištěný, můžete jej opláchnout vlažnou vodu, ale nikdy produkt zcela neponořujte, protože by to mohlo způsobit nevratné poškození.
  2. Před jakýmkoli použitím nechejte předmět dobře uschnout ...ideálně za pokojové teploty - nikdy nepoužívejte k rychlému zaschnutí zdroj tepla, jako je např. fén nebo topení!
  3. Výrobky z Piñatexu je možné a vhodné ošetřovat přírodním bezbarvým voskem. Malé množství vosku naneste na suchý, měkký hadřík a otírejte střídavě krouživými pohyby, dokud se zcela nevstřebá. Nepoužívejte příliš mnoho vosku, protože pokud by se nevstřebal a způsobil by mastný vzhled výrobku.
  4. Pokud jste nanesli vosku moc můžete produkt vyleštit suchým hadříkem nebo měkkým kartáčem a přebytečný vosk odstranit.
  5. Produkt nechejte po aplikaci vosku přirozeně schnout 24 hodin!